Pravidla

Úvod
Program akce
Plánek trati
Pravidla
Přihlášky
Kontakt
Kniha návštěv
Ročník 2007
Ročník 2006
Ročník 2005
Ročník 2004
Ročník 2003
 
Videoklip 2006 (5,9MB formát wmv)
Videoklip 2005 (11,8MB formát wmv)
Videoklip 2004 (4,2MB formát wmv)
Videoklip 2003 (2,6MB formát wmv)
  
Naše logo:

Zajímavé odkazy:
Preteky samohybov a malotraktorov
(Unín, Slovensko)
Traktoriáda Žebnice
(závody traktorů do vrchu, okr. Plzeň)
Traktorsprint Nekvasovy
(sprint malotraktorů do prudkého kopce)
nasetraktory.cz
pro všechny fandy traktorů
Dožická Traktoriáda
Závody, na které se nedá zapomenout
 
Zvyšování výkonu u motocyklů Jawa 50ccm

 
Rozdělení do kategorií
 
Motocykly
M1 - Šlapací motocykly, motokola Babeta, Stadion a slabší
M2 - Bombónek, Pionýr, Mustang do 50 ccm
M3 - Speciály do 50 ccm
 
Traktory
T1 - Malotraktory
T2 - Tera, Vari
T3 - Tahání traktoru (Traktorpulling)
T4 - Šlapací traktůrky (dětský závod)
 

Motocykly

Závod se jede na jednotlivé rozjížďky na 2 kola, poté finále na 3 kola.

Technické specifikace motocyklů:

Kategorie M1 - povoleny jsou pouze tovární stroje typu Babeta a Stadion do 50 ccm. Novější a silnější typy nejsou povoleny. Na strojích nesmí být provedeny žádné zásadní úpravy na motoru, převodovce, rámu stroje, kolech a brzdách. V úpravách kapotáže se meze nekladou .

Kategorie M2 - povoleny jsou pouze tovární stroje typu Jawa Pionýr, Mustang, Bombon do 50 ccm. Novější a silnější typy nejsou povoleny. Na strojích nesmí být provedeny žádné zásadní úpravy na motoru, převodovce, rámu stroje, kolech a brzdách. V úpravách kapotáže se meze nekladou .

Kategorie M3 - tato kategorie je pro všechny ostatní stroje do objemu 50ccm, které vzhledem k úpravám nemohou startovat v kategoriích M1 a M2.  Povoleny jsou pouze upravené speciály vycházející ze strojů uvedených v kategoriích M1 a M2. Nejsou povoleny sériově vyráběné novější stroje a v žádném případě čtyřtakty. Pravidlem pro tuto kategorii je, že pravidla nejsou.

Všichni závodníci musí mít na hlavě ochrannou přilbu a brýle.

 

Malotraktory

Kategorie T1, T2 (okruh) - závod se jede na 1 kolo a měří se dosažený čas. Startuje se jednotlivě, v případě účasti užších strojů, mohou tyto startovat hromadně.

Kategorie T3 (tahání traktoru) – v cílové rovince je zapřažen kolový traktor (cca 5-6 tun), který má vyřazeno do neutrálu a není bržděn. Měří se čas, za který je odtažen na vzdálenost 30 m. V případě nesplnění této vzdálenosti, je poté rozhodující ujetá vzdálenost.

Technické specifikace malotraktorů: Povoleny jsou pouze malotraktory domácí výroby, ze sériově vyráběných jsou povoleny pouze Vari, Terra, Slavia, TK. Výkon a počet motorů není omezen. Malotraktor nesmí mít odpruženou zadní nápravu. Odpružena smí být pouze přední náprava a sedačka. Malotraktor musí být vybaven zadním spojovacím zařízením a zvedacím zařízením (mechanické, hydraulické, elektrické). Nejsou povoleny dvoumontáže a použití řetězů na kolech.

Všichni závodníci musí mít na hlavě ochrannou přilbu.

Soutěž o Pohár konstruktérů (soutěž teamů) – z každého teamu se započítávají výsledky (umístění, ne dosažený čas) dvou nejlepších strojů. Sčítá se pořadí z rychlostních soutěží a z přetahování, tedy T1 + T2 + T3. Vyhrává team s nejnižším součtem. V případě nerozhodného výsledku budou pořadatelé posuzovat kvalitu zázemí teamu (především kvalitu hostesek, nápojových techniků, mechaniků atd.).

Kategorie T4 (šlapací traktůrky) - od sponzorů budou k dispozici šlapací traktůrky. V prostoru cílové rovinky bude vytyčena trať cca 40m. Soutěžící budou startovat v jednotlivých rozjížďkách a nejrychlejší postoupí do finálové rozjížďky. Jedná se o dětský závod, kde jde především o zábavu!!

Všichni

Techničtí komisaři mohou ve výjimečných případech udělit Divokou kartu stroji, který nesplňuje některé předepsané technické parametry, zejména, pokud dle jejich uvážení tento stroj nemůže ovlivnit pořadí na předních místech. (samozřejmě za mírný úplatek :-)).

Po projetí cílem musí závodník výrazně zpomalit a projet startovní rovinku pomalu a bezpečně tak, aby neohrozil žádné diváky. Pokud závodník po projetí cílem výrazně nezpomalí, může být diskvalifikován ze závodu.

V žádné kategorii nesmí jet na traktoru nebo motocyklu jako spolujezdec člověk. (zvířata a různé neživé náklady jsou povoleny).

Všichni závodníci se zúčastní závodů na vlastní nebezpečí! Závodníci, kteří budou pod zjevným vlivem alkoholu nebudou puštěni do závodu. Pořadatelé si vyhrazují právo provézt dechovou zkoušku na alkohol.

Protesty

Závodník může podat protest se zálohou 2 litry červeného. V případě uznání protestu bude záloha vrácena.

Přihlášky a startovné

Závodníci musí být přihlášeni předem (viz. stránka Přihlášky). Výjimečně mohou být přihlášeni v den závodů. Výše startovného viz. stránka Přihlášky.

Generální partner:

 

Hlavní partner:

 

Partner akce:

 

Mediální partner

kontakt: +420608584859

 

malotraktorem@seznam.cz